Natryskiwanie płomieniowe proszkowe

Natryskiwanie płomieniowe proszkowe

W metodzie płomieniowej do pistoletu podawane są pod ciśnieniem proszek oraz palny gaz. Pistolet skonstruowany jest w taki sposób, iż płomień palnika kierowany jest wzdłuż osi strumienia proszku. Proszek jest podgrzewany do odpowiedniej temperatury, często podgrzewa się również przedmiot powlekany. W procesie natryskiwania płomieniowego występują zjawiska cieplne wynikające z wymiany ciepła między topionym tworzywem a otoczeniem. Zależą one od grubości warstwy, własności cieplnych powłoki i podłoża. Na prowadzony proces zasadniczy wpływ wywierają następujące elementy:

 

  • pojemność cieplna elementu powlekanego,
  • grubość powłoki,
  • temperatura płomienia,
  • czas natryskiwania,
  • ciśnienie i ilość podawanego proszku,
  • technika prowadzenia procesu.

 

Metoda płomieniowa

 

Jest metodą bardzo uniwersalną jeśli chodzi o aplikację powłok proszkowych z tworzyw sztucznych. Pozwala na aplikację materiału na elementy o praktycznie dowolnych rozmiarach. W odróżnieniu od metody elektrostatycznej prowadzenie procesu nakładania powłoki nie wymaga używania pieca. Pozwala to na wykonywanie powłok w warunkach terenowych. Ma to istotne znaczenie w przypadku kiedy nie jest możliwe technicznie dostarczenie elementu do powlekania do malarni proszkowej lub nie pozwalają na to ograniczenia czasowe. Metoda płomieniowa pozwala uzyskiwać grubsze powłoki w porównaniu do metody elektrostatycznej. W zależności od stosowanego tworzywa i jego gramatury możliwe jest naniesienie przy jednym przebiegu warstwy o grubości nawet do 300 µm. W dość szybki i ekonomiczny sposób udaje się uzyskiwać powłoki o grubości nawet 1000 µm przy trzech, czterech przebiegach, co w przypadku metody elektrostatycznej wymagałoby aplikacji nawet 8 lub więcej warstw.

 

Czytaj więcej

 

Natryskiwanie cieplne – nazywane też płomieniowym

 

Należy do jednych z najskuteczniejszych sposobów nakładania powłok. Dzięki swoim właściwościom proces uznawany jest za uniwersalny. Dlatego natryskiwanie płomieniowe polimerów musiało się znaleźć w naszej ofercie. Odpowiadamy na oczekiwania naszych klientów pod każdym względem.

 

Profesjonalnie wykonany natrysk tworzyw termoplastycznych

 

Polecamy uwadze świadczone przez nas usługi w tym zakresie. Dysponujemy dobrze wyposażonym warsztatem ze specjalistycznymi narzędziami. Dzięki temu jesteśmy w stanie wykonać natryskiwanie płomieniowe tworzyw w rekordowo krótkim terminie przy zachowaniu najlepszych standardów.

 

Ponadto gwarantujemy indywidualną wycenę zlecenia. Jeśli więc potrzebny jest prawdziwie profesjonalny, a jednocześnie ekonomiczny natrysk tworzyw termoplastycznych, to zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.